Strona główna > Wynajem samochodu w Krakowie > Czy możliwe jest wynajęcie samochodu w Krakowie?

Tak, wynajęcie samochodu w Krakowie nie nastręcza żadnych trudności. Jest spora liczba firm, które zajmują się świadczeniem tego typu usług. Najłatwiej listę firm, które zajmują się wypożyczaniem aut znajdziemy w Internecie. Pod względem cen oferty poszczególnych firm mocno się pomiędzy sobą różnią. W zależności od klasy wypożyczanego auta za dobę zapłacimy od sześćdziesięciu do trzystu złotych. W wielu firmach stosowana jest praktyka, że klienci, którzy wypożyczają samochód na dłużej płacą za dobę mniej. Istnieje także możliwość podstawienia samochodu w miejsce określone przez klienta. Wtedy jednak najczęściej doliczana jest dodatkowa opłata w wysokości około pięćdziesięciu złotych.

Wypożyczając auto trzeba posiadać przy sobie ważne prawo jazdy i dowód osobisty. W większości firm zostawia się ksero tych dokumentów. Będziemy musieli zapłacić także kaucję zwrotną. Jest wysokość jest różna, wynosi od pięciuset do tysiąca złotych. A jak z parkowaniem w Krakowie? W starych, zabytkowych dzielnica Krakowa wprowadzone zostały strefy ograniczonego ruchu i parkowania. Wjazd do ścisłego centrum miasta, czyli w obręb ulic, które otaczają Planty, możliwy jest tylko przez osoby, które posiadają pozwolenie władz miasta. Jest to tak zwana strefa B. Kierowcy mogą się po niej poruszać z maksymalną prędkością 20 km/h. Strefa jest objęta monitoringiem, raczej więc nie uda nam się poruszać szybciej bez narażenia się na mandat.

W strefie B została wyznaczona dodatkowa strefa A, w której dopuszczony jest tylko ruch rowerowy i pieszy. Strefa ta została wyznaczona w części Rynku Głównego. Kolejna strefa, C, to strefa, która ciągnie się do Alei Trzech Wieszczów. Poruszanie się w tej strefie możliwe jest tylko w dni powszednie pomiędzy godziną 10.00 a 18.00. Za parkowanie w centrum poza strefą, w której obowiązuje nakaz ograniczonego ruchu i parkowania, w dniach powszednich od godziny 10.00 do 20.00 pobierane są opłaty.