Strona główna > Zwiedzanie Krakowa > Kraków – stolica Małopolski

Wśród położonych w Małopolsce miast, Kraków jest miastem odwiedzanym przez tłumy turystów. Wielowiekowa historia, wspaniałe zabytki, doskonałe zaplecze gastronomiczno-hotelowe sprawiają, że Kraków jest miastem chętnie odwiedzanym zarówno przez turystów z kraju, jak i z zagranicy. Ruch turystyczny jest tutaj ogromny, przez lotnisko w Balicach rocznie przewija się ponad trzy miliony pasażerów, zdecydowana większość to turyści. Osoby odwiedzające Kraków bardzo chętnie odwiedzają także inne atrakcyjne miejsca Małopolski. Dużym ułatwieniem są korzystne połączenia drogowe, kolejowe i lotnicze. Osoby, które przylatują do Krakowa samolotem, a przy okazji chcą zwiedzić inne rejony Małopolski mogą skorzystać z działającej na lotnisku w Balicach wypożyczalni samochodów.

Wynajem samochodu na lotnisku Balice pozwoli im szybko i komfortowo poruszać się po całym regionie. Wynajmowanie samochodu na lotnisku Kraków-Balice Międzynarodowy Port Lotniczy imienia Jana Pawła II Kraków-Balice został zbudowany na terenie miejscowości Balice. Od centrum Krakowa dzieli go około 11 kilometrów. Dojazd z lotniska do centrum miasta zapewniają autobusy i pociągi. Do dworca kolejowego najszybciej i najtaniej dostać się można bezpłatnymi autobusami wahadłowymi, które kursują sprzed terminalu. Do centrum miasta można dostać się także taksówką. Kurs trwa od dwudziestu do trzydziestu minut (korki!) i kosztuje od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu złotych.

Turyści, którzy lądują w Balicach rzadko zwiedzają tylko Kraków. Dlatego chętnie wynajmują samochody na lotnisku Balice. Dla wielu z nich Kraków jest bazą wypadową nie tylko w inne, równie atrakcyjne rejony województwa małopolskiego, ale także do sąsiadującej z województwem Słowacji. Ceny w wypożyczalniach działających na lotnisku Balice są niewygórowane, dostosowane do możliwości finansowych turystów, którzy przylatują do Krakowa korzystając z tanich linii lotniczych. Za wynajęcie najmniejszego samochodu typu miejskiego trzeba zapłacić od sześciuset pięćdziesięciu złotych za tydzień.