Strona główna > Zwiedzanie Krakowa > Co zwiedzić w okolicach Krakowa wynajętym samochodem?

Pod względem ilości mieszkańców Kraków jest drugim miastem Polski. To ważny ośrodek akademicki i kulturalny Polski. Kraków jest także miastem niezwykle atrakcyjnym pod względem turystycznym. Wspaniałe zabytki świadczące o roli tego miasta w historii Polski przyciągają miliony turystów z Polski i z całego świata. Także w okolicach Krakowa znajduje się wiele miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Wypożyczając samochód, dotrzemy do nich bardzo szybko. Wynajęty samochód pozwoli nam zobaczyć najbardziej interesujące miejsca w Małopolsce bez konieczności udziału w zorganizowanych wycieczkach.

Taka forma zwiedzania nie wszystkim przecież odpowiada. Wynajęty samochód pozwoli nam wybrać się na jednodniową wycieczkę do Wieliczki, którą warto połączyć ze zwiedzaniem zabytkowej kopalni soli. Wśród turystów na pewno znajdą się osoby, które zechcą zobaczyć największy na ziemiach polskich były nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, czy zespół klasztorny w Częstochowie zbudowany na Jasnej Górze z najsłynniejszym polskim sanktuarium maryjnym. Z Krakowa do Wieliczki prowadzi droga numer E 40. Z kolei do Oświęcimia możemy wybrać dojazd autostradą A4 (płatna) lub drogą 933. Z kolei do Częstochowy możemy dotrzeć drogą krajową nr 94 i numer 1 lub autostradą A4.

Coś dla miłośników przyrody Na terenie województwa małopolskiego znajduje się sześć parków narodowych, są one oddalone od miasta o około sto pięćdziesiąt kilometrów. Najbliżej Krakowa leży Ojcowski Park Narodowy. Korzystając z wynajętego auta, możemy szybko dotrzeć nie tylko do położonej na jego terenie Jaskini Łokietka, ale także do Tatrzańskiego Parku Narodowego i zimowej stolicy Polski, Zakopanego. Tanie linie lotnicze, które oferują połączenia z wielu miast europejskich do portu lotniczego w podkrakowskich Balicach sprawiają, że Zakopane chętnie odwiedzają miłośnicy sportów zimowych.