Strona główna > Historia wypożyczania pojazdów > Wynajem samochodów – inne spojrzenie

Wypożyczalnie samochodów mają wyjątkowo długą historię. Za ich pierwowzór uznać można wypożyczalnie rydwanów, które funkcjonowały już w okresie starożytności. Pierwsza wypożyczalnia samochodów z prawdziwego zdarzenia pojawiła się na terenie Stanów Zjednoczonych w roku 1915. Jej założycielem był Joe Saunders, który dzisiaj uważany jest twórcę idei wypożyczania aut. Rozpoczęcie przez niego działalności możliwe stało się po zaprojektowaniu urządzenia, które pozwalało na dokonywanie pomiaru przejechanych kilometrów. W tamtych czasach samochód był bez wątpienia symbolem doskonałej kondycji finansowej oraz prestiżu. Z usług wypożyczalni bardzo często korzystali więc biznesmeni.

Wówczas przejechanie jednej mili wypożyczonym samochodem nie było tanie – kosztowało aż dziesięć centów. Dzisiaj stawka ta wydaje się być śmieszna, ale wówczas były to naprawdę duże pieniądze. Wypożyczalnia samochodów założona przez Saundersa zaczęła cieszyć się coraz większą popularnością. Liczba klientów nieustannie rosła. Rozwój firmy oraz osiągane sukcesy doprowadziły do pojawienia się konkurencji. Za największą uważany był John Hertz oraz Walter L. Jacobs. To właśnie oni jako pierwsi uruchomili wypożyczalnię samochodów na terenie Chicago. Wybuch drugiej wojny światowej doprowadził jednak do dużego kryzysu w biznesie tuż po wojnie pojawił się jednak Warren Avis, który świetnie wykorzystał sytuację. Zakładał wypożyczalnie, które działały na terenie lotnisk. Dzięki temu jego klientami stali się żołnierze. Dzisiaj wypożyczalnie samochodów cieszą się ogromną popularnością. Do ich klientów zaliczają się między innymi turyści, którzy po wypożyczeniu auta stają się na wakacjach wyjątkowo mobilni.

Obecne wynajmowanie smochodów To samo tyczy się biznesmenów, którzy także chętnie stawiają na wypożyczalnie samochodów. Wynajem samochodów jest obecnie bardzo popularny w Krakowie. Wypożyczając samochód, turyści zyskują naprawdę wielkie możliwości. Wynajętym samochodem w ciągu dziesięciu minut dojechać można do Wieliczki, w której znajduje się bajeczna Kopalnia Soli. Następne dziesięć minut zajmie dostanie się wypożyczonym autem do Niepołomic. Dwadzieścia minut jazdy z centrum miasta wystarczy, aby dotrzeć do Ojcowa oraz Zamku w Pieskowej Skale. Nieopodal Krakowa znajduje się również Kopalnia Soli w Bochni, która także zasługuje na uwagę. Park Miniatur oraz Parki Dinozaurów to kolejne atrakcje położone nieopodal królewskiego miasta. Dojechanie do nich autobusem jest jednak naprawdę trudne. Wynajęcie samochodu to ogromne możliwości oraz naprawdę duża oszczędność czasu.